Witryna wykorzystuje cookies w celu poprawnej realizacji dostarczanych usług i informacji oraz w celach gromadzenia anonimowych informacji statystycznych. Pozostając na stronie zgadzasz się na to.

AKCEPTUJĘ
facebook
Zobacz nasz profil na Facebook-u

wdt00_news

Ochrona dziedzictwa
04.05.2013

pl-072-1630-0-x224a-0001-01 Mając na uwadze potrzebę dbałości o zachowanie dorobku wielu pokoleń inżynierów i techników tworzących swymi działaniami historię zrzeszania się środowisk technicznych.

Zarząd Warszawskiego Domu Technika NOT podjął inicjatywę zgromadzenia wszelkich relacji, opisów dokumentów i przedmiotów świadczących o  bogatej historii i dorobku tego ponad stuletniego Domu jako matecznika stowarzyszeń naukowo-technicznych.

 

Mając na uwadze potrzebę dbałości o zachowanie dorobku wielu pokoleń inżynierów i techników tworzących swymi działaniami historię zrzeszania się środowisk technicznych, Zarząd Warszawskiego Domu Technika NOT podjął inicjatywę zgromadzenia wszelkich relacji, opisów dokumentów i przedmiotów świadczących o  bogatej historii i dorobku tego ponad stuletniego Domu jako matecznika stowarzyszeń naukowo-technicznych.  Zadanie zgromadzenia  podstawowej, istniejącej w pewnym rozproszeniu dokumentacji powierzono profesjonalistom, zlecając im kwerendę archiwalną w zbiorach archiwów państwowych, resortowych, hipotecznych i wszelkich innych. W wyniku tego zgromadzono już pewną dokumentację.

Zrealizowanie tego zamiaru z udziałem innych osób dysponujących różnymi materiałami historycznymi może spowodować dostarczenie dzisiejszym gospodarzom obiektu materiałów umożliwiających przygotowanie całościowej, długofalowej strategii planowania i wykonawstwa pozwalającego na pełną restaurację tej wspaniałej nieruchomości i ochronę jej zabytkowych wartości.

 

Będą one stanowiły także podstawę dla projektantów i wykonawców przywracających dawną świetność w trakcie następnych remontów i przebudów jak również umożliwią aplikacje o dotacje ze środków publicznych i Unijnych.


Dlatego zwracamy się do całego środowiska technicznego (ale nie tylko) z ogromną, serdeczną prośbą i apelem o przekazanie Zarządowi WDT NOT inicjującemu te działania, wszelkich dokumentów i pamiątek lub przedmiotów świadczących o historii, dorobku i potencjale dziedzictwa Warszawskiego Domu Technika. Będziemy bardzo wdzięczni za przekazanie wymienionych wcześniej dokumentów i pamiątek na  adres:

Warszawski Dom Technika NOT Sp. z o.o.
00-043 Warszawa, ul. Tadeusza Czackiego 3/5
tel.: 0-22 336-12-22 fax: 0-22 336-12-15
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.